Internetowy dysk HubiC vs Dropbox

Usługa przechowywania plików na zdalnym dysku jest obecnie niezbędna dla wszystkich osób, które pracują na wielu urządzeniach podłączonych do internetu. Dzięki dobrze zaprojektowanemu rozwiązaniu można zapewnić sobie wygodne przechowywanie plików, zabezpieczyć cenne dane i dzielić się ze współpracownikami, rodziną czy przyjaciółmi różnymi informacjami.
Pionierem wygodnego dysku internetowego był Dropbox. Jest to rozwiązanie nadal najlepiej dopracowane i wygodne w użyciu. Oferuje jednak na starcie jedynie 2 GB przestrzeni ( z TYM linkiem polecającym dodatkowe 500 MB przestrzeni ).

Konto Dropbox przepełnione - Twoje konto Dropbox jest pełne. Zmień teraz taryfę na wyższą i otrzymaj 1 TB (1000 GB) miejsca oraz zaawansowane opcje udostępniania.

Dropbox pozwala na bezpłatne powiększenie konta, ponieważ za każdego poleconego użytkownika otrzymamy kolejne pół gigabajta przestrzeni dyskowej. Jednak nadal jest to „zaledwie” 16 GB

Uzyskaj do 16 GB darmowego miejsca w Dropbox!

[EDIT] Hubic już nie umożliwia zakładania nowych kont, nadal można korzystać z już istniejących.

Tymczasem dysk HubiC oferuje już na wstępie aż 25 GB ( z tym linkiem polecającym 30 GB – KLIKNIJ). Za każdego poleconego otrzymujemy 5 GB, aż do osiągnięcia poziomu 50 GB.


Oba dyski są dostępne z przeglądarki internetowej (np. MS Edge, Chrome, Firefox), jako program komputerowy na system Windows oraz jako specjalna aplikacja na systemie Android  (np. telefony Samsung, Huawei, LG) czy systemie OS (iPhone).

Po zainstalowaniu na komputerze lub urządzeniu mobilnym (tablecie, smartfonie) mamy również dostęp do pliku lub folderu. Jest to możliwe dzięki temu, że to co wgramy do folderu na komputerze jest natychmiast wysyłane na zdalny serwer. Jeżeli zalogujemy się do aplikacji na innym urządzeniu ona natychmiast połączy się z serwerem i pobierze dodany przez nas plik. W przypadku usunięcia plików to działanie również jest synchronizowane.

Porównując oba rozwiązania dostrzegam jedną zasadniczą wadę HubiC’a jaką jest brak możliwości bezterminowego udostępnienia plików i folderów. Można je opublikować tylko na 5,10 lub 30 dni. Dropbox pozwala na stałe opublikować folder, dzięki czemu można z jego zawartości korzystać wspólnie np. w pracy albo ze znajomymi. HubiC jest też nieco mniej wygodny w obsłudze, pojawiają się opóźnienia w synchronizacji plików.

Udostępnij katalog HubiC

W przypadku Hubica mamy jednak do dyspozycji znacznie większą przestrzeń, co rekompensuje pozostałe wady. Usługa pochodzi od sprawdzonego dostawcy, należy do OVH – trzeciej firmy hostingowej na świecie.

Oba konta można powiększać zarówno płacąc za to (konto płatne) jak i bezpłatnie uzyskiwać dodatkową przestrzeń w zamian za polecanie usługi. Jest to formą rabatu i przyczynia się do popularności usług.

Aby polecić Dropboxa i uzyskać dodatkową przestrzeń, należy po założeniu konta przejść do zakładki https://www.dropbox.com/referrals i skopiować link lub udostępnić znajomym na Facebooku lub kontaktom z Gmaila.

W HubiC polecanie odbywa się przez zakładkę https://hubic.com/home/browser/referral/ – można tam podać adresy e-mail, wysłać zaproszenie na Twitterze czy Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.